2021.06.28-07.02-ны өдрийг хүртэлх Хөвсгөл аймаг дахь сум дундын
эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүхийн шүүх хуралдааны зар
Д/д |
Огноо цаг |
Даргалагч, шүүгч, бүрэлдэхүүн |
Хуулийн зүйл, анги |
Шүүгдэгчийн нэр |
Улсын яллагч |
Өмгөөлөгч, хохирогч |
Нээлттэй /хаалттай/ эсэх |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
1 |
6/28/2021 11:30 |
А.Дөлгөөн |
ЭХТА-ийн 27.10-1. |
А.Ганбаатар |
Б.Наранмөнх |
Хохирогч: Л.Гантулга Өмгөөлөгч: Б.Манлайбаяр, Б.Түмэндэмбэрэл |
Нээлттэй |
2 |
6/28/2021 14:30 |
Б.Бээжин |
ЭХТА-ийн 14.7-1. |
Ц.Баттөр |
Г.Баяраа |
Хохирогч: Ч.Ням-Очир, Өмгөөлөгч: Л.Ган-Очир |
Нээлттэй |
3 |
6/28/2021 15:00 |
Б.Бээжин |
ЭХТА-ийн 17.1-2.1. |
Б.Энхтүвшин |
Г.Чанцалдулам |
Хохирогч: М.Үүрийнбаяр |
Нээлттэй |
4 |
6/28/2021 16:00 |
А.Дөлгөөн |
ЭХТА-ийн 17.5-1. |
Д.Даваамандах |
Г.Чанцалдулам |
Хохирогч: Ч.Энхнаст, Өмгөөлөгч: Б.Ганчимэг |
Нээлттэй |
5 |
6/28/2021 16:30 |
А.Дөлгөөн |
ЭХТА-ийн 11.6-1. |
Б.Баасанжав |
Б.Наранмөнх |
Хохирогч: Б.Дашням |
Нээлттэй |
6 |
6/28/2021 17:00 |
А.Дөлгөөн |
Урьдчилсан хэлэлцүүлэг |
Г.Дугар |
Д.Батзаяа |
Хохирогч: Л.Цэрэн |
Нээлттэй |
7 |
6/28/2021 17:30 |
А.Дөлгөөн |
Урьдчилсан хэлэлцүүлэг |
Б.Оюунцэцэг |
П.Отгонбаатар |
Хохирогч: О.Сэр-Од, Өмгөөлөгч: Н.Бүрэнчимэг |
Нээлттэй |
8 |
6/29/2021 9:30 |
М.Эрдэнэ-Очир |
ЭХТА-ийн 11.1-2.1. |
Ч.Пүрэвсүрэн |
Б.Наранмөнх |
Хохирогч: О.Шинэболд, Өмгөөлөгч: Б.Түмэндэмбэрэл Хууль ёсны төлөөлөгч: Э.Долзод |
Нээлттэй |
9 |
6/29/2021 10:00 |
Б.Бээжин |
ЭХТА-ийн 17.1-2.1., 17.1-2.4., 18.6-1. |
М.Лхагвабаяр, Ж.Анхбаяр |
М.Берикбол |
Хохирогч: Б.Отгонбаатар, Б.Гэрэлчулуун, П.Отгонбаяр, Т.Дашдорж, Б.Ням Өмгөөлөгч: Б.Манлайбаяр, Б.Батдорж |
Нээлттэй |
10 |
6/29/2021 14:30 |
Б.Бээжин |
ЭХТА-ийн 24.5-1., 24.5-2. |
Н.Мөнхбат, Д.Тосон, Л.Дашзэвэг, Л.Баттөр |
Ч.Батзориг |
Хохирогч: Ж.Мөнх-Эрдэнэ, Өмгөөлөгч: Т.Долгорсүрэн, В.Энхболд, Д.Буяндалай |
Нээлттэй |
11 |
6/30/2021 16:00 |
А.Дөлгөөн |
ЭХТА-ийн 11.6-1. |
С.Энхбат |
М.Берикбол |
Хохирогч: Г.Бямбасүрэн, Гэрч: Д.Цэвэлмаа, н.Цэцэгмаа, н.Баасанжав, Шинжээч: М.Батмөнх, Өмгөөлөгч: Б.Манлайбаяр |
Нээлттэй |
12 |
7/1/2021 10:00 |
Т.Хүрэлбаатар |
ЭХТА-ийн 17.12-2.1., 21.2-1. |
Н.Бат-Эрдэнэ, М.Даваажав |
Ч.Батзориг |
Хохирогч: Т.Өлзийбаатар, Ц.Пүрэвдорж, Өмгөөлөгч: А.Ууганбаяр |
Нээлттэй |
13 |
7/1/2021 11:00 |
Т.Хүрэлбаатар, М.Эрдэнэ-Очир, А.Дөлгөөн |
ЭХТА-ийн 12.1-4. |
П.Хадбаатар |
Ч.Батзориг |
Хохирогч: Б.Амин-Эрдэнэ, Өмгөөлөгч: Б.Ганчимэг, Хууль ёсны төлөөлөгч: Г.Үүрийнтуяа |
Хаалттай |
14 |
7/1/2021 14:00 |
Б.Бээжин |
ЭХТА-ийн 17.12-2.1. |
Г.Энх-Амгалан |
М.Берикбол |
Хохирогч: Д.Халтархүү |
Нээлттэй |
15 |
7/1/2021 15:30 |
М.Эрдэнэ-Очир |
ЭХТА-ийн 11.6-1. |
Б.Мөнгөнсүх |
Н.Энхтулга |
Хохирогч: Д.Сэргэлэн |
Нээлттэй |
ХӨВСГӨЛ АЙМАГ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХ